Sport i turystyka

sprawdź jak możesz aktywnie u nas spędzić czas

P1020497.JPG
Szlak Tropicieli w Górach Bystrzyckich
 
 

Na Szlaku Tropicieli znajdziemy szereg tablic prezentujących zwierzęta zamieszkujące teren Gór Bystrzyckich.
Tablice nie są rozmieszczone przypadkowo, lecz ustawiono je 
w miejscach występowania poszczególnych gatunków. Przy odrobinie szczęścia można bezpośrednio spotkać się np.
z zającem, a z treści umieszczonych na tablicy dowiedzieć się ciekawostek o jego zwyczajach i upodobaniach.

Szlak zaczyna sie i kończy w Paszkowie.

Szlak Zbieraczy i Góry Bystrzyckie
Szlak Zbieraczy w Górach Bystrzyckich
 
 

Na szlaku znajdują się m.in. tablice prezentujące różne gatunki grzybów. Duży nacisk położono tam na porównanie gatunków jadalnych z trującymi, podobnymi do nich i często z fatalnym skutkiem z nimi mylonymi. Fotografie i szczegółowe opisy grzybów w miejscu ich występowania oraz zwrócenie uwagi na charakterystyczne cechy owocników pozwoli zbieraczom uniknąć pomyłek groźnych dla zdrowia, a nawet życia.

Oprócz tablic przedstawiających grzyby na Szlaku Zbieraczy będziemy się mogli zapoznać również z tablicami ukazującymi rozmaite gatunki roślin leczniczych, które rosną w najbliższym otoczeniu szlaku. Opisane tam zostały właściwości i zastosowanie takich ziół, jak czosnek niedźwiedzi, dziurawiec, podbiał, rumianek, skrzyp i wiele innych.

Szlak zaczyna sie i kończy w Paszkowie.

 

rower1_edited_edited.jpg
Szlaki rowerowe
 
 

Dziesiątki bardzo przyjemnych tras o różnych stopniach trudności sprawia, że Góry Bystrzyckie są rajem dla rowerzystów. Trasy te świetnie nadają się do turystyki rowerowej, lecz nie tylko - bardzo często trenuje tutaj Maja Włoszczowska ze swoją drużyną. Możemy tutaj znaleźć wszelkie możliwe typy tras: od szerokich i płaskich dróg po górskie , kamieniste i wąskie podjazdy i zjazdy. Turystów na szlakach jest natomiast niewielu, za to są piękne widoki i dzika przyroda.
W Domu Na Końcu Świata posiadamy rowery "Kross", które wypożyczamy naszym gościom.

Szlaki w pobliżu Paszkowa

Spływ Kłodzko - Bardo.jpg
Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim
 

Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim to wyprawa pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej. Trasa prowadzi doliną, pomiędzy kolorowymi łąkami i wysokimi skałami otulonymi lasem, który porasta zbocza gór Bardzkich i jest uważana za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Spływ pontonowy z pewnością pozostawi niezapomniane wrażenia.


Odległośc od Paszkowa - 28 km.

Dom na Końcu Świata gra w golfa
Pole Golfowe w Szczytnej
 

Pole golfowe w Szczytnej powstało na naturalnym górzystym terenie Kotliny Kłodzkiej w otoczeniu Gór Stołowych oraz Uzdrowisk Kłodzkich. Kompleks golfowy wykorzystuje naturalne ukształtowanie terenu, gdzie w połączeniu z walorami krajobrazowymi tego miejsca są na tyle dominujące, że założenie tam pola golfowego podkreśla tylko jego naturalne piękno okolicy. Pole jest powszechnie dostępne.

Godz. otwarcia
pon-pt. 09:00 - 20:00, 

sob. -niedz.   8:00 - 20:00

Odległość od Paszkowa -  13 km.