Wakacje 2015

W LIPCU POSZUKIWAŁAM POMYSŁU NA TYDZIEŃ WAKACJI. PRZYPADKOWA ROZMOWA NAKIEROWAŁA MOJE POSZUKIWANIA NA GÓRY BYSTRZYCKIE I OKOLICE . POCZYTAŁAM I WIEDZIAŁAM ,ŻE TO DOBRY KIERUNEK ,ŻE NIE BĘDZIEMY SIĘ NUDZIĆ . POZOSTAŁO ZNALEZIENIE NOCLEGU I TAK TRAFIŁAM W INTERNECIE NA INTRYGUJĄCA NAZWĘ I HISTORIĘ DOMU. ” DOM NA KOŃCU ŚWIATA” -PASZKÓW .DOJECHALIŚMY PÓŹNYM WIECZOREM 7 SIERPNIA CHOĆ PO CIEMKU NIE BYŁO TO ŁATWE –DOM BYŁ NA KOŃCU DROGI, NA WZGÓRZU.

Wakacje w Górach Stołowych
Niezapomniane wakacje w Kotlinie Kłodzkiej

W OTOCZENIU ŚWIATŁA PADAJĄCEGO NA PODJAZD, POJAWIŁA SIĘ LIDKA ZAPRASZAJĄC NAS DO DOMU . RANO PRZY WSPOLNYM STOLE ZJEDLIŚMY PRZEPYSZNE ŚNIADANIE W MIŁYM TOWARZYSWIE INNYCH GOŚCI I GOSPODARZY .

MACIEJ -GOSPODARZ WYPOSAŻYŁ NAS W MAPY I JUŻ PIERWSZEGO UPAŁNEGO DNIA PO LENIWYM WYLEGIWANIU SIĘ W HAMAKU RUSZYLIŚMY PIESZO ZWIEDZAĆ NAJBLIŻSZE OKOLICE. SZLIŚMY OZNACZONYM PRZEZ MACIEJA SZLAKIEM ,CZYTAJĄC UMIESZCZONE TAM TABLICE DYDAKTYCZNE.

Wakacje w Polanicy
Niezapomniane wakacje w Kotlinie Kłodzkiej

WIECZOREM SZYBKI WYPAD DO POLANICY ZDROJU NA KOLACJĘ –POCZULIŚMY WAKACYJNY KLIMAT ZDROJOWEGO MIASTA (KURACJUSZE W KNAJPKACH ,SĄCZĄCA SIĘ MUZYKA KOLOROWE FONTANNY I WODA WIELKA PENIAWA ZE ŻRÓDŁA W ZDROJU) TEN WIECZÓR POZWOLIŁ NAM LEDWO PRZYJŻEĆ SIĘ MIASTU I ZDOBYĆ INFORMACJĘ O KONCERTACH CHOPINOWSKICH GRANYCH PRZEZ MŁODYCH PIANISTÓW W VILII POLANICA WIECZORAMI PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ (JEDNYM Z NICH BYŁ- TEN ERIC LU-4 MIEJSCE W TEGOROCZNYM KONCERCIE CHOPINOWSKIM )

Niezapomniane wakacje w Kotlinie Kłodzkiej
Wakacje w Górach Stołowych

Niezapomniane wakacje w Kotlinie Kłodzkiej
Spływ Przełomem Bardzkim

KOLEJNEGO DNIA JADĄC W GÓRY STOŁOWE PODZIWIALIŚMY WIDOKI ,WCHODZĄC W OSTRE ZAKRĘTY TRASY. TAK DOJECHALIŚMY DO PARKU KRAJOBRAZOWEGO GÓR STOŁOWYCH I STROMYMI SCHODAMI WDRAPALIŚMY SIĘ NA „ SZCZELINIEC” –WARTO, NAWET W PIEKĄCYM SŁOŃCU WEJŚĆ TAM, ABY POCZUĆ PRZYJEMNY CHŁÓD SKAŁ I PODZIWIAĆ ROZCIĄGAJĄCE SIĘ Z TYCH WYSOKOŚCI WIDOKI NA OKOLICE. NA MAPIE POWROTNEJ ZNALAZY SIĘ DUSZNIKI ZDRÓJ ,ZATRZYMALIŚMY SIĘ PRZY PARKU ZDROJOWYM SKĄD DOCHODZIŁA MUZYKA…. OCZYWIŚCIE- CHOPINA. MIELIŚMY TAKŻE INNY CEL- SCHRONISKO MUFLON NA PTASIEJ GÓRZE W KTÓRYM MÓJ PIOTREK SPĘDZIŁ DWA TYG. NA OBOZIE NARCIARSKIM W CZASIE STUDIÓW.

CHCĄC POCZUĆ ULGĘ OD UPAŁU WYBRALIŚMY KAJAKOWY SPŁYW RZEKĄ BYSTRZYCĄ . BARDZO CIEKAWY DZIEŃ I DOŚĆ WYMAGAJĄCY PRZY TAK NISKIM POZIOMIE WODY JAKI BYŁ TEGO LATA, DOŚWIADCZENIA Z AWF-U PRZYDAŁY SIĘ BARDZO .

Niezapomniane wakacje w Kotlinie Kłodzkiej
Tajemnicza Kotlina Kłodzka

WZDŁÓŻ RZEKI FAJNE WZNIESIENIA I ZJAWISKOWE OBRAZY PRZYRODY. POTRZEBOWALIŚMY DUCHOWEGO WSPARCIA I WRACAJĄC ODWIEDZILIŚMY W MIEJSCOWOŚCI BARDO ŚWIĄTYNIĘ Z CUDOWNĄ FIGURĄ MATKI BOSKIEJ .

Niezapomniane wakacje w Kotlinie Kłodzkiej
Śnieżnik, najwyższy szczyt Ziemi Kłodzkiej

KAŻDEGO DNIA RANO CZY WIECZOREM ODBYWALIŚMY MIŁE I CIEKAWE ROZMOWY Z NASZYMI GOSPODARZAMI I WSPÓŁLOKATORAMI PENSJONATU . JEŻDZĄC MIĘDZY MIASKECZKAMI STARALIŚMY SIĘ WRACAĆ INNA DROGĄ, ŻEBY POZNAĆ JAK NAJWIĘCEJ . Z PRZEWODNIKA WYBRALIŚMY TRASĘ WYCIECZKI NA ŚNIEŻNIK –WYCIĄGIEM KRZESEŁOKOWYM WJAZD NA CZARNĄ GÓRĘ A POTEM PIĘKNA DROGA PRZEZ SZCZYTY I DOLINKI W STRONĘ SCHRONISKA I NA SAM SZCZYT –POCZULIŚMY BÓL NOG ALE I SATYSFAKCJĘ . PO TAKICH WĘDRÓWKACH, SPAŁO SIĘ WSPANIALE ZWŁASZCZA ,ŻE POWIETRZE ŚWIERZE I CISZA DZWONIŁA.

NAD RANEM CO NAJWYŻEJ MOŻNA BYŁO USŁYSZEĆ KOZY LUB ZAZDROSNEGO O WYGNANIE Z KURNIKA KOGUTA. POBYT ZA SZYBKO DOBIEGŁ KOŃCA NIE SKORZYSTALIŚMY ANI Z ATRAKCJI JAKĄ BYŁY ROWERY ANI Z SAUNY BO UPAŁ NIE POZWALAŁ .MIELIŚMY ZA TO CUDOWNIE LETNIE DNI W DOMU NA KOŃCU ŚWIATA

Zobacz koniecznie